fbpx

Chystá se potápěčský rekord a vy můžete být u toho!

Blíží se zahájení pokusu o překonání českého rekordu v délce pobytu pod vodní hladinou. Skupina českých potápěčů se pokusí strávit pod vodou nepřetržitě celých sedm dní. Diversáci budou mít možnost rekordmany pod vodou navštívit!

Mise bude začínat ve středu 3. července, kdy se potápěči v pravé poledne zanoří do lomu Slověnický mlýn u Lišova, kde bude v hloubce 10 m umístěna speciální podvodní kabina (keson). Hlavním iniciátorem a vedoucím celého projektu je instruktor a lektor potápění na FTVS UK David Vondrášek. Jeho parťákem podo vodou bude jeden z členů týmu Divers Direct a bývalý student FTVS Václav Gabriel.

Potápěči budou mít s sebou jídlo, spací sítě (hamaky) a spacáky, aby měli ve svém podvodním obydlí dostatečný komfort. A také vědecké vybavení, protože celou dobu budou plnit technické a vědecké úkoly. Nad vodou i pod ní budou rekordmanům pomáhat další studenti FTVS a další zkušení potápěči. Kromě pokoření rekordu je dalším cílem vědecko-sportovního experimentu pokusit se současně i o co největší soběstačnost podvodního obydlí, ve kterém se týdenní mise uskuteční.

SOUTĚŽ DIVERS DIRECT:

Vy jako příznivci Divers Direct budete mít jedinečnou příležitost Davida s Vaškem pod vodou navštívit. Stačí nám napsat do komentáře na Facebooku, na co byste se chtěli potápěčů v jejich podvodním obydlí zeptat.

Vylosujeme dva z vás, kteří se s námi v pondělí 8. července vypraví do lomu Slověnický mlýn a na svoje otázky budou moc Davidovi a Vaškovi položit osobně. S sebou si budete moct vzít i svého buddyho. 🙂

Dosavadní český rekord je lehce přes 102 hodin ze září 2015 a drží ho Mgr. David Vondrášek.