MARCELA GEDEONOVÁ

PADI Open Water Scuba Instructor #322198; SSI Open Water Scuba Instructor #72631 EANx Instructor, Emergency Oxygen Provider Instructor, Project Aware Instructor, EFR Instructor

Marcela si v roce 2012 zvolila potápění jako životní styl. Sbalila si svých pár švestek a odjela na Thajské Phi Phi ostrovy, kde pracovala jako divemaster a prováděla certifikované potápěče. Před instruktorským kurzem odjela získat více zkušeností do Středozemního moře do oblasti Kykládských ostrovů. Jako novopečený instruktor se vrací na domovskou základnu Phi Phi Barakuda, kde strávila ještě další dvě sezóny. Mezitím se stihla na pár měsíců podívat i do dalších vod. Domovem jí byly Gili Trawangan v Indonesii a Perhentien v Malajsii, ale i Zanzibar v Tanzánii. V roce 2016 nastoupila na palubu potápěčské lodi, která se pohybuje mezi Microneským Palau a Filipínami, kde se zúčastnila několika exploračních plaveb. Po všech těch dobrodružstvích se rozhodla vrátit do České republiky, ale určitě nechce pověsit ploutve na hřebík. Proto je velice ráda, že může být součástí Divers Direct.

BOHDANA (BOBO) HOLÁ

EDS instruktor (CZ108)

Potápí se od roku 2013, což není mnoho, ale vzhledem k tomu, že se v českých vodách potápí skoro každý týden včetně zimních měsíců a na bazéně je se studentíky každý týden také jednou-dvakrát, má za sebou okolo 500 ponorů různé obtížnosti. Od roku 2014 pomáhá s výukou Františkovi Pudilovi v jeho škole života, od jara 2016 oficiálně (jako divemaster PADI). Rukama jí takto prošlo více než stovka studentů všech velikostí i nátur. Instruktorem EDS je od roku 2016.

Kromě kurzů se pod i nad hladinou věnuje focení a v „civilním“ životě je analytik a statistik. Sama si nejvíc užije ponor v rybičkářských hloubkách, protože je tam toho stejně nejvíc k vidění. Líbí se jí denní i noční potápění, potápění pod ledem a vraky – vraky taky! Ale pokud někdo vystrkuje růžky a potřebuje ke svému štěstí se dostat dál – hlouběji- efektněji, zastává Bobo názor, že by bylo dobré se na začátku pořádně naučit základy a naučit se pořádně chodit dříve, než se lidé vrhnou na běhání nebo dokonce na jízdu na kole! A od toho tady je třeba Bobo!

Bobo se zdarma věnuje i potápění nevidomých kamarádů, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je do ničeho nenarážet a nikam nepadat a pobyt pod vodu s její pomocí si moc pochvalují.

Radim Jakeš

Apnea Academy Freediving instructor IS12CZ4410

Vedu bazénové kurzy v Aquapalace a pokročilé kurzy v Egyptě a Chorvatsku.

Na nádech se potápím od roku 2009. K freedivingu mě přivedla touha zkusit něco nového, magická hlubina, možnost posouvat své hranice, zkoumat hloubky svého podvědomí, příznivý dopad na zdraví… Říká se, že čas, kdy nedýcháme, se do života nepočítá. Život je vyměřen počtem nádechů a výdechů a zádrž dechu je čas, který máme navíc.

Freediving je utišení mysli a splynutí se svým tělem a okolím. Objevování modrých hloubek v tichu a lehkosti. Volný pohyb ve vodě, pád podél korálového útesu i tvrdá práce. Jóga, dech, relaxace, pohyb.

Instruktorem jsem od roku 2012. Základním bazénovým kurzem freediving začíná. Na moři pokračuje a prolézáním vraků nekončí. Pořád je co objevovat a zdokonalovat.

FILIP KAHOUN

IANTD č. 9793 Instruktor EANx

Potápí se od roku 2005.

Většinu svého času pod vodou věnoval výuce začínajících potápek.

Pod vodní hladinu bere celou svou rodinu, tak jste s ním v dobrých rukou Vy i Vaše ratolesti.

 

JIŘÍ KOLLER

IANTD – č. 8712; Advanced EANx Instructor, DFA/Oxygen Administrator/AED Instructor, EANx Instructor

Neoficiálně se potápí od osmdesátých let, ale první oficiální certifikaci získal v roce 1992.
Má zkušenosti jak s potápěním u nás, tak i s pracovním potápěním a s potápěním různě po světě kde působil jako potápěčský průvodce, jako kameraman i jako instruktor potápění. Vlastně natáčení pod vodou je taková jeho specialita. 🙂
Má za sebou více jak 3000 ponorů v různých lokalitách a vše okolo potápění je zároveň i hlavní náplní Jirkovy práce…

 

PAVEL KRS

IANTD – č. 8049; AEANx Instructor, EANx Instructor, Open Water Instructor, Ice Diver

Absolvent ČVUT, Fakulty Biomedicínského inženýrství Pavel se začal potápět v roce 2008. Podvodní svět jej po prvních ponorech tak očaroval, že se pod vodu stále více vrací relaxovat. Jako instruktor naučil potápět desítky lidí, včetně dětí. Za sebou má stovky úspěšných technických i rekreačních ponorů na překrásných lokalitách po celém světě. Přispívá svými články do časopisu Oceán. Organizuje výjezdy za potápěním třeba do Egypta, Chorvatska, Bali a také na Madeiru, Rakouska i Německa a samozřejmě i na krásné české lokality. Fascinují jej vraky a jejich tajemný svět a jejich minulost.

V současnosti je jedním z hlavních instruktorů společnosti Divers Direct, která obsluhuje potápěčskou jámu v aquaparku v Čestlicích.

DAVID PAVLÍČEK

PADI Master Scuba Diver Trainer #193254

David se věnuje výuce potápění od roku 2004. Valnou většinu svých ponorů strávil pod vodou se svými studenty, jako průvodce skupin certifikovaných potápěčů, a taky jako podvodní kameraman. Své instruktorské „ostruhy“ si vysloužil zejména během práce v karibských resortech, kde strávil v souhrnu asi dva roky. Působil převážně na Mayské riviéře v Mexiku a v Dominikánské republice, a jeho rukama již prošly stovky studentů z celého světa. David vyučuje v češtině, angličtině a španělštině. Vedle potápění také působí již od roku 2003 jako příležitostný skipper, převážně na plavbách po Středozemním moři. David se v posledních letech zdržuje převážně v ČR, a tak uvítal možnost zapojit se do týmu instruktorů Divers Direct na potápěčské jámě v Čestlicích.

ADAM ŠVANCAR

PADI Master Scuba Diver Trainer #258063

Adam má za sebou praxi z českých vod z let 2009 a 2010. V letech 2010-2011 pak působil také na potápěčské základně Lighthouse v egyptském Dahabu. Krom toho je od roku 2009 spolupracovníkem a dopisovatelem magazínu Potápění, kde se specializuje na témata určená začínajícím potápěčům. V současné době se věnuje primárně ochutnávkovým ponorům a kurzům potápění v České republice.

Spolupracuje také s potápěčským obchodem Divers Direct, pro který spravuje potápěčskou jámu v Aquapalace Praha v Čestlicích a pečuje o ostatní instruktory, kteří pro náš klub vyučují.