fbpx

PŘÍSTROJOVÉ POTÁPĚNÍ

ADAM ŠVANCAR

SSI Instructor Trainer #82884

Adam vede potápěčskou školu Divers Direct a jako SSI Instructor Trainer se zaměřuje na výcvik divemasterů a instruktorů. Stará se o kvalitu výuky a rozvoj školy Divers Direct.

Adam začal svou profesionální kariéru v roce 2009 v českých vodách jako PADI Divemaster a později Instruktor (Master Scuba Diver Trainer). V letech 2010 – 2011 pak působil také na potápěčské základně Lighthouse v egyptském Dahabu.

V Čechách se zaměřuje zejména na kandidáty na profesionální potápěče a vede kurz Instructor Training Course včetně přípravy na Instructor Evaluation. Se stávajícími instruktory pracuje na jejich dalším vzdělávání, specializačních kurzech a profesionálních updatech. Kromě toho s nadšením vyučuje kurzy Enriched Air Nitrox a Science of Diving.

Kromě výuky se ve volném čase rád potápí k vrakům, zajímají ho jeskyně a potápění pod ledem.

Kompletní přehled kurzů, které Adam učí si můžete přečíst zde: https://my.divessi.com/pro/82884

TOMÁŠ HALOUN

SSI Divemaster Instructor #83334

Tomáš je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově, kde absolvoval pět let specializace přístrojového potápění pod vedením Mgr. Davida Vondráška. Profesionálně se začal věnovat přístrojovému potápění již při studiu. Prošel si třemi výcvikovými systémy (CMAS, IANTD, SSI). Baví ho pracovat s lidmi, kterým se snaží maximálně zpříjemnit pobyt pod vodou a předat jim svoje veškeré zkušenosti. Potápění je podle jedle jeho slov hlavně o zkušenostech a pečlivé přípravě při tréninku. Tomáš se také rád pouští do hlubších českých i zahraničních vod v rámci technického potápění XR. Neodradí ho ani tmavá a studená voda. Miluje to!

V současné době je šéf instruktor potápění Divers Direct a zabývá se zejména výukou kurzů Open Water Diver, Advanced Open Water Diver a navazujících specializačních kurzů až po profesionální certifikace.

Přehled Tomášovy profesionální kariéry SSI naleznete zde: https://my.divessi.com/pro/83334

ADÉLA BERANOVÁ

SSI Advanced Open Water Instructor #88290

Adéla se potápí od roku 2016, nejprve jako PADI potápěč, od Divemastera už ale s organizací SSI. Za potápěním cestovala do zemí jako jsou Kuba, Thajsko, Egypt, Kapverdy, Sardinie a Korsika, ale nabažit se nemůže ani českých a německých lomů. Baví ji pod vodou fotit a natáčet videa, zajímá ji podvodní život a ekologie, ale propadla i jeskyním a těší se pod led a maximálně si užívá noční potápění.

Jako instruktorka ráda pracuje s úplnými začátečníky a dělá jí radost pomáhat překonávat vlastní strach. Je přesvědčená, že zážitky z vody a potápěčských kurzů mají být jen a pouze pozitivní a věnuje svým studentům tolik času a energie, kolik je potřeba. Ráda je pak provází výcvikem dál podle jejich zaměření.

Informace o kurzech, které Adéla učí si můžete přečíst zde: https://my.divessi.com/pro/88290

Kromě jiného se zaměřuje na kurzy Perfect Buoyancy, Blue Oceans a Marine Ecology. Kromě kurzů pro dospělé je Adéla také garantem programu Scuba Rangers zaměřeného na děti od 8 let.

Ve volném čase píše, edituje a plní webový Potápěčský magazín.

FREEDIVING

HONZA BAREŠ

Posledních 6 let trávil většinu času v jihovýchodní Asii.
Na Bali a přilelých ostrovech žil přes rok.
Jeho podmořskou vášní jsou manty, velerybí žraloci a vraky.
Vyučuje freediving v Thajsku, Indonésii, na Filipínách, v Egyptě i v Čechách.
Původním zaměřením psychoterapeut se na cestách po světě stal freediverem, kameníkem, profesionálním muzikantem a pak spoluzaložil globální ekologické hnutí Trash Hero.
www.trashhero.org