fbpx

KURZ pro děti

Svět pod vodní hladinou je kouzelný pro dospělé, ale snad ještě lákavější se zdá dětem. Zvlášť těm s rodiči potápěči. Do potápěčského kurzu je možné dát děti od 10 let a po jeho absolvování jsou limitováni hloubkou 12 metrů. Starším dětem se pak tento limit automaticky prohloubí na standardní hloubku 18 metrů, jako kdyby absolvovali základní OWD kurz pro dospělé.

U dětí je potřeba dbát na to, aby se pod vodou cítili příjemně a bezpečně. Jen těžko lze děti rozlišovat pouze podle věku. Doporučujeme proto zejména u dětí ve věku 10 – 11 let absolvovat nejprve přímo s daným instruktorem zkušební ponor. Pokud vše půjde hladce, bude se tento ponor počítat jako první ponor kurzu. V opačném případě může instruktor navrhnout odložení začátku kurzu nebo doporučit individuální postup. Instruktor se může rozhodnout dítě do kurzu z bezpečnostních důvodů nepřijmout.

Zároveň je vždy vhodnější, aby se dítě po skončení kurzu potápělo s někým blízkým, ideálně rodičem, dospělým sourozencem nebo jiným z rodiny či přátel.

JAK TO U NÁS CHODÍ

Pro klub Divers Direct v současné době učí kurzy několik špičkových potápěčských instruktorů, kteří vám můžou nabídnout nejkvalitnější kurzy podle svého zaměření, ale umí to i s dětmi.

Teoretická část kurzu se koná v Aquapalace Praha – Čestlice, po případné domluvě i jinde. Je přizpůsobená dětem, ale zahrnuje všechny důležité informace. Dítě se tak hravou formu dozví přibližně stejné informace, jako dospělý v OWD kurzu. Je bezpodmínečně nutné, aby byla teorie pro dítě srozumitelná a aplikovatelná v praxi.

První část potápečského kurzu se koná v bazénu v Aquapalace Praha v Čestlicích.

Ponory v otevřené vodě se domlouvají individuálně, obvykle na některém z lomů v závislosti na aktuální viditelnosti. Kurz je možné dokončit po domluvě i v zahraničí.

 

Cena základního potápěčského kurzu pro děti:

8 500 Kč / osoba

 

 CENA KURZU ZAHRNUJE:

  • zapůjčení veškerého potřebného vybavení (lahve, automatiky, neoprenu, masky, ploutví atd.)
  • vstupné do bazénu a potápěčské jámy v Aquapalace Praha v Čestlicích
  • potápění v otevřené vodě (případné vstupy na lomy/výjezdy do zahraničí se doplácí dle domluvy s instruktorem)
  • lekce potápěčské teorie
  • služby našeho instruktora
  • závěrečná zkouška a testy
  • vystavení mezinárodního certifikátu pro potápění s přístrojem

 

TERMÍNY:

  • kurz může trvat přibližně od 2 týdnů do půl roku (cca 5 hodin teorie + cca 10 hodin bazénová příprava + 4 ponory v otevřené vodě) a je zakončen praktickou zkouškou a teoretickými testy
  • termíny se domlouvají individálně přímo s instruktorem, nové kurzy otevíráme každý měsíc po celý rok

 

Tip! Divers Direct si zakládá na individuálním přístupu. Nevypisujeme pevné termíny kurzů, ale vše přizpůsobujeme vašim časovým možnostem. Naší velkou výhodou je vlastní potápěčská jáma, která vám je k dispozici denně od 9 do 22 hodin. 

Tip! V potápěčském kurzu Divers Direct učíme najednou 2 až 4 studenty. Větší skupiny pouze po individuální domluvě a na přání zákazníka.