fbpx

Někdo se na svůj první potápěčský zážitek vyloženě těší, jiný má trochu obavy, naprostá většina ale nakonec odchází nadšeně a chce se do světa pod hladinou co nejdřív vrátit. 🙂

Co vás na zkušebním ponoru čeká:

Protože prostředí pod vodou není pro člověka úplně přirozené, je potřeba si nejprve ujasnit pár základních věcí z teorie. Abyste mohli strávit co nejvíc času ve vodě, doporučujeme si předem nastudovat následující článek. S instruktorem si pak samozřejmě ještě všechno v klidu projdete na hodině.

MANUÁL K NASTUDOVÁNÍ

Instruktor vám pomůže se nastrojit do výstroje a vysvětlí vám, jak se používá.

V mělké části bazénu si nejprve zvyknete na dýchání pod vodou, naučíte se vylít si vodu z masky pod vodou a když budete šikovní, zkusíte si i základy vyvažování.

Instruktor přizpůsobí průběh hodiny toho, jak se budete pod vodou cítit, jak budete šikovní a odvážní. Nebojte se mu říct, když budete mít nějaké potíže nebo se vám do něčeho nebude chtít pouštět.

Ti nejšikovnější se během zkušebního ponoru dostanou až na osmimetrové dno potápěčské jámy.

FOTKY Z PONORU: Abyste se mohli pochlubit svým kamarádům a známým, pošleme vám e-mailem pár fotek z vašeho potápěčského zážitku.

Organizační informace: 

  • V domluvený den dorazte do Aquapalace Praha v Čestlicích. Vydejte se hlavní halou až k pokladnám, ještě před nimi ale vyjděte napravo po schodech nahoru. Projděte chodbou až budete mít po pravé ruce dveře k potápěčské jámě. Tam na vás už bude čekat instruktor, stačí zazvonit nebo zaťukat. 🙂
  • Pokud budete platit potápění v hotovosti na místě, zastavte se nejprve v našem krámku Divers Direct ve vstupní hale do aquaparku. Instruktorovi pak už předáte jen doklad o zaplacení. (V době, kdy je kráměk zavřený, se platí přímo instruktorovi.)
  • S sebou si vezměte plavky, ručník a něco k pití, víc toho nepotřebujete.
  • Na váš výlet za potápěním s vámi může dorazit kdokoli jako suchý doprovod. Pokud si nebudete kupovat zároveň i vstupenku do Aquapalace, pak se doprovod musí zdržovat pouze v prostoru kolem jámy. Jsou tu k dispozici stolečky a židle, odkud může pohodlně fandit. Doprovod neplatí žádné vstupné.

Další: Kapitola II.: GRATULUJEME K INTROPONORU!