fbpx

Tréninky 2018

Dokončili jste právě kurz? Máte novou výstroj? Dlouho jste se nepotápěli? Chce se vám prostě jen tak skočit do vody? Rádi byste potkali nové potápěčské parťáky? Chcete vyzkoušet něco nového? Přijďte na potápěčská setkání Divers Direct! Scházíme se každé druhé úterý v jámě v Čestlicích a i na jaro chystáme parádní program. V létě si pak uděláme čtyři víkendovky v lomech a na závěr vyrazíme za odměnu do egyptského Dahabu.

kde: potápěčská jáma v Aquapalace Praha v Čestlicích

cena: 200 Kč / člověk (+případně půjčovné výstroje – lahev + závaží 100 Kč) – půjčování speciálního vybavení v rámci doprovodného programu ZDARMA!

kontakt: adela@divers.cz; +420 722 932 981 (doporučujeme si rezervovat místo předem, kapacita tréninků je omezená!)

Akce jsou určené všem certifikovaným potápěčům – na zkušenostech a stupně certifikace nezáleží. 🙂

TERMÍNY TRÉNINKŮ V JÁMĚ:

út 6. února a čt 8. února od 19.30: Vyvažování – Jak se přestat trápit

Vyvažování dělá potíže asi úplně každému, na kurzu se s ním trápíte celou dobu a zdokonalení trvá. Přitom stačí pár triků a trénink a může z vás být v tomto směru perfektní potápěč.

út 20. února od 19.30: Počítače – Velké testování různých typů

Ať už máte svůj počítač nebo se poohlížíte po svém prvním, tenhle trénink bude stát za to. U jámy budete mít možnost si půjčit nejrůznější značky a typy potápěčských počítačů a porovnávat je pod vodou!

út 6. března od 19.30: Efektivní dýchání – Jak si zlepšit spotřebu

Zkušení a rozumní potápěči se netrumfují v hloubkách ponoru, ale správný podvodní machr se jednoznačně pozná podle spotřeby vzduchu. Jste na tom hůř než buddy? Chtěli byste na sobě zapracovat? Přijďte na trénink a začněte!

út 20. března od 19.30: Bezpečnost a záchrana – Co dělat, když se něco nepovede

Všichni jsme se o tom učili v kurzu, ale málokdo si to skutečně pamatuje. Jaké jsou postupy při záchraně potápěče a co všechno se může pokazit? Přijďte na lehké a hlavně praktické opáčko k jámě.

út 3. dubna od 19.30: Bójky – Jak je vypustit a přežít

Pro velký úspěch si zopakujeme jeden z podzimních tréninků a budeme se věnovat vypouštění bójky – jak to udělat jednoduše a správně. K dispozici budou bójky s ventilem i bez něj a řekneme si i o materiálech a mýtech o délce provázku. 🙂

út 17. dubna od 19.30: Focení pod vodou – Není to tak těžké

Pořídit si foťák pod vodu a zmáčknout spoušť je vlastně strašně jednoduché. Jenže jak to zařídit, aby fotky za něco stály, to už je trochu komplikovanější. Pár základních pouček si povíme na druhém dubnovém tréninku v jámě.

út 1. května od 19.30: Speciální trénink

Takové krásné datum si zaslouží speciální péči, takže si na prvním květnovém tréninku užijeme trochu legrace. Žádná velká romantika to nebude, zato ale budete moct odejít se zajímavými potápěčskými dárečky.

út 15. května od 19.30: Základy freedivingu

Všichni tajně nebo veřejně milujeme ty všechny hadičky, lahve a přístrojové potápěčské vybavení. Není ale na škodu se dozvědět a hlavně si vyzkoušet něco ze světa nádechového potápění. (Naprosto výjimečně bude na tento trénink cena 300 Kč/osobu)

út 29. května od 19.30: Natáčení podvodního videa a jeho zpracování

Když už se budeme na jednom z tréninků věnovat podvodní fotografii, bylo by nefér se nezaměřit taky na natáčení a stříhání videa. Co na tréninku natočíme, to si taky pěkně sestříháme. 🙂