fbpx

Zkoušeli jsme na tréninku freediving

Tématem včerejšího tréninku byla ochutnávka freedivingu. Zájemců se našlo dost a pod vedením zkušené freedivingové instruktorky Janky Škrobové okusili na vlastní kůži, co obnáší statika, ale i ponory na dno jámy. 

Naprostá většina účastníků byli přístrojoví potápěči a nádechové potápění pro ně bylo velkou neznámou. O to víc byli překvapení, jakých výsledků můžou díky vedení profesionála dosáhnout a jak hluboko se i bez lahve na zádech dovedou ponořit. Během dvouhodinového programu si prošli základními informacemi z teorie, rychlým protažením a v buddy týmech si zkusili statiku a změřili si tak svoje první osobní rekordy v zadržení dechu v této disciplíně. V poslední části tréninku se na jámě testovali osobní limity potápění do hloubky a účastníci konzultovali třeba i problémy s vyrovnáváním tlaku. 

Pro velký zájem budeme pro zájemce o freediving brzy otevírat lekce, tréninky a kurzy. Sledujte nás na facebooku a tady na webu v sekci akce. 

Příští trénink se bude konat v úterý 12. února a budeme testovat podvodní lampy. Ještě předtím jste ale všichni srdečně zváni na povídání s Petrem Klierem, které je naplánované na středu 6. února od 19 hodin v pražských Dejvicích. Rezervace na všechny akce pište prosím na adela@divers.cz. 

Sdílet