fbpx

Dive school Divers

Dive school Divers Direct

We are the largest SSI dive centre in the Czech Republic, mainly thanks to our diverse range of goods, services, events and full service for beginners and diving instructors. Our diving school offers a wide selection of courses in instrument diving, freediving or mermaiding.
Divers Direct was founded by owners Peter and Kačka in 2003 and since then we have only grown and expanded our range of goods, services, trips and other essentials for all divers.

Our diving courses for complete beginners are taught by a full team of instructors and we can cater for a wide variety of requirements.

“Above all, students must enjoy diving. We are a modern diving school with an individual approach. We teach courses for beginners, but we are also the only one in the country to open courses for future SSI instructors.”
– Adam, Divers Direct School Management

Are you interested in what our students have to say about us? Check out the testimonials.

Do you want to know what courses, events and trips we have prepared for you?

How to start diving?

How to choose your first course? Here’s a little help:

Try Scuba

  • Not sure you’ll enjoy diving? Come to the Test Dive first.
  • During the test dive, you’ll find out what diving with the device entails and then you’ll have a clear idea of where to go from there.
  • The most skilled divers will get to the bottom of our Divers Direct dive pit at 8 meters.
  • It’s a great gift too. 🙂

Referral diver

  • Are you going on holiday but would like to take a course in peace with a Czech instructor? The Referral option includes pool lessons and all theory including international certification. While abroad, you just complete the open water dives and you’re done.
  • Would you like to get started but the whole course doesn’t fit into your budget? Or you don’t want to wait for the summer? Start with the Referral course and continue later.
  • Do you want to buy the whole course as a gift, but you are not sure about the success? Referral will be enjoyed by anyone who likes water even a little bit.

Open Water Diver (OWD)

  • Do you want to get started and get an internationally recognized OWD certification with the right to dive independently in a buddy team to a depth of 18 meters? Then you are looking for an Open Water Diver course
  • The most common beginner’s diving course with all the trimmings.

Why dive with Divers?

Individual approach

We always have one instructor teaching a reasonable number of students. We never go “to the bone” and give 100% attention to each student. Our dive school is built on quality, not quantity.

Professional Instructors

Each of our instructors lives diving, enjoys teaching and passes on their enthusiasm. They follow current trends, specialize in different areas, are constantly learning and most importantly, they want to invite you into the beautiful world of diving, to join our party.

Quality training

We consider it the most important, the courses are intensive, we do not look for shortcuts and we stick to the standards as we know them from abroad. A good diver knows how to dive safely and efficiently, without devastating the world below or above the water surface. That’s the kind of diver our diving school will make you.
SSI logo blue

SSI Certification

Upon completion of the course, you will be certified by the globally recognized SSI organization. Whether you go to Mexico, Thailand or Australia, your certification will be recognized and taught everywhere.

You pick the dates

We list dates continuously, adapting them to your time possibilities. Once you have purchased the course, we will arrange the dates of the lessons that suit you.

Diving Pit

The pool part of our training is carried out in the Divers Direct diving pit in Aquapalace Praha in Čestlice. With a depth of 8 meters, a shallow section and a training platform, these are the perfect conditions for any course.

It doesn't end with one course

With Divers you can go on weekend events, diving holidays and adventure expeditions. We organize sessions, teach follow-up courses of all kinds and you can even make it to instructor.
Right from the start of the course you also get a 10% discount in our dive shop in Dejvice on all diving equipment.

Our Awards

Our Professionals

Adam Švancar
SSI Instructor Trainer #82884

Adam vede potápěčskou školu Divers Direct a jako SSI Instructor Trainer se zaměřuje na výcvik divemasterů a instruktorů. Stará se o kvalitu výuky a rozvoj školy Divers Direct.

Adam začal svou profesionální kariéru v roce 2009 v českých vodách jako PADI Divemaster a později Instruktor (Master Scuba Diver Trainer). V letech 2010 – 2011 pak působil také na potápěčské základně Lighthouse v egyptském Dahabu.

V Čechách se zaměřuje zejména na kandidáty na profesionální potápěče a vede kurz Instructor Training Course včetně přípravy na Instructor Evaluation. Se stávajícími instruktory pracuje na jejich dalším vzdělávání, specializačních kurzech a profesionálních updatech. Kromě toho s nadšením vyučuje kurzy Enriched Air Nitrox a Science of Diving.

Kromě výuky se ve volném čase rád potápí k vrakům, zajímají ho jeskyně a potápění pod ledem.

Kompletní přehled kurzů, které Adam učí si můžete přečíst zde: https://my.divessi.com/pro/82884

Adéla Švancarová
SSI Advanced Open Water Instructor #88290

Adéla se potápí od roku 2016, nejprve jako PADI potápěč, od Divemastera už ale s organizací SSI. Za potápěním cestovala do zemí jako jsou Kuba, Thajsko, Egypt, Kapverdy, Sardinie a Korsika, ale nabažit se nemůže ani českých a německých lomů. Baví ji pod vodou fotit a natáčet videa, zajímá ji podvodní život a ekologie, ale propadla i jeskyním a těší se pod led a maximálně si užívá noční potápění.

Jako instruktorka ráda pracuje s úplnými začátečníky a dělá jí radost pomáhat překonávat vlastní strach. Je přesvědčená, že zážitky z vody a potápěčských kurzů mají být jen a pouze pozitivní a věnuje svým studentům tolik času a energie, kolik je potřeba. Ráda je pak provází výcvikem dál podle jejich zaměření.

Informace o kurzech, které Adéla učí si můžete přečíst zde: https://my.divessi.com/pro/88290

Kromě základních kurzů a běžných specialit se Adéla zaměřuje na programy Decompression Diver, Recreational Sidemount, Dry Suit Diving ale třeba i Marine Ecology. 

Ve volném čase píše, edituje a plní webový Potápěčský magazín.

Dominik Zíma
SSI Advanced Open Instructor #83366

Potápění Dominikovi učarovalo už když s ním začal v roce 2015 v chorvatské zátoce Sveta Marina. Skočil do toho naplno, takže už stihl získat pracovní potápěčské zkušenosti jako Divemaster na Sri Lance, Bali, Filipínách, v Chorvatsku, ale i v Čechách. Prošel různými kurzy v organizacích CMAS, PADI, IANTD a instruktorem se stal u SSI. „Potápění pro mě byla láska na první pohled a hned jsem věděl, že se tomu chci věnovat do budoucna. Děkuji všem, kdo mě k němu přivedli a pomohli mi v mé cestě,” říká Dominik.

V Divers Direct se po složení instruktorských zkoušek stal rychle šéf instruktorem a učí jak základní OWD kurzy, tak navazující specializace a pokročilejší kurzy. Mezi nimi i kurzy Decompression Diver, Recreational Sidemount a Advanced Wreck. Když má chvilku času, věnuje se taky servisu potápěčského vybavení a potkat ho můžete i v obchodě u prodejního pultu.

Sám má pod hladinou nejradši vraky, jeskyně a hloubky, ale baví ho i rekreační ponory za rybičkami. Pod vodou dokáže vše hodit za hlavu a soustředit se na daný okamžik, je to pro něj relax, zábava i láska zároveň.

Zdeněk Hadaš
SSI Open Water Instructor #101839

Podvodní svět ho fascinoval už od chvíle, kdy se jako malý poprvé podívall k moři. Okamžitě se stal vášnivým „šnorchlařem“ ve slané vodě, v lomech, v pískovnách, ale k radosti mu stačil i obyčejný bazén. V roce 2003 si zkusil svůj první ponor s přístrojem v lomu Výkleky na Moravě, kde následně dokončil i základní kurz OWD. Brzy následoval kurz CMAS P** a první potápěčský výlet do Dahabu. Tam spatřil vrak lodi Thistlegorm a bylo rozhodnuto.

Přístrojové potápění se pro něj stalo celoživotní vášní a koníčkem a snaží se v něm neustále zdokonalovat. Nejvíce ho pod vodou lákají vraky a jeskyně a jako milovník českých vod si rád užije krásnou viditelnost pod ledem. Jak s oblibou říká „i ten nejhořší ponor je lepší než den bez potápění“.

Jako potápěčský profesionál pracuje v Divers od roku 2020 a potkat se s ním můžete na různých potápěčských kurzech, ale i na tréninku, zkušebním ponoru nebo kurzu šnorchlování či potápěčské únikovce. Na akcích Divers bývá pravidelným účastníkem a rád s vámi pokecá o čemkoli ze světa potápění. 
Michael Tutoky
SSI Open Water Instructor #101838

V Divers se Michal stará o zkušební potápěče, provádí kurzy šnorchlování, únikové hry a guiduje ponory. Potápí se od roku 2005, v roce 2007 se ve věku 13 let podílel na natáčení Stopařů, dokumentu o manipulaci médií a o potápění se žraloky.

Od té doby se nenechává manipulovat médii a za žraloky do Jihoafrické republiky se nepravidelně vrací. Bude rád, když se k němu příště přidáte.

Dále potápěl v Egyptě, na Azorských ostrovech, v Dominikánské republice, u mexického ostrova Guadalupe (v kleci), na Bali nebo na východě Austrálie. Nejraději se potápí v noci, na vraky, v driftu nebo se zubatými.

Václav Nigrovič
SSI Open Water Instructor #102303

Václav se věnuje přístrojovému potápění od roku 2016, kdy dokončil základní kurz ve slané vodě. Nejprve jako PADI potápěč, od úrovně Dive Guide už pod SSI, všechny ostatní kurzy absolvoval ve vodě sladké. S nadhledem se tedy považuje za odborníka na potápění ve studené vodě se sníženou viditelností. Na jeho výcviku se podepsaly takové kapacity jako jsou Adam Švancar nebo Petr Slezák.

Od roku 2015 působí v potápěčské škole Divers Direct. Jako profesionál se stará o úplné začátečníky, ať už mluvíme o zkušebních ponorech v kontrolovaných podmínkách anebo průvodcování nezkušených potápěčů na otevřené vodě. Baví ho práce s lidmi a naplňuje ho pomáhat jiným v objevování neznámého světa pod hladinou a s ním spojené pocity a prožitky. Rád se dělí o své zkušenosti a předává je dál. V budoucnosti své profesionální kariéry by se rád věnoval juniorským potápěčům a kurzům první pomoci, kde by mohl předávat své zkušenosti coby člověka pracujícího celý život na ARU.

Rekreačně miluje zvířátka, rybičky a cokoliv, co se pod vodou hýbe a žije. Má moc rád hloubky a vraky, mnoho času pod vodou tráví ale i v mělčinách a pátrá po životě. Láká ho mimo jiné jeskynní potápění a potápění pod ledem. Potápěl se v Egyptě, Saúdské Arábii, na Kanárských ostrovech, v Chorvatsku, Rakousku, Německu…Ale jak sám říká: ,,Doma je doma.“ a tak jeho největším potěšením je, když v českém lomu potká jesetera nebo štiku.

Pepíno Sladký
SSI Open Water Instructor #103570

S potápěním začal rekreačně v roce 2014 a ten podvodní svět si zamiloval - jedinečný klid, stav beztíže a neskutečnou faunu i flóru. Později nakoukl do vraku a od té doby do nich chce nakukovat pořád. V roce 2018 si uvědomil, že bych chtěl tenhle svět zpřístupnit všem a pustil se na profesionální dráhu potápění.

Je kovaný v potápění ve studené vodě, nízké viditelnosti a vracích. Baví ho taky studovat vodní ekosystém, proto učí kurzy jako Marine Ecology.

Pepína můžete potkat na jámě na zkušebních ponorech nebo refesh lekcích a nenechá si ujít ani žádnou potápěčskou akci na lomech. Tam vám rád pomůže a poradí na souši a bude vám dělat i průvodce pod vodou, nebo asistovat u vašeho kurzu.

Lars Nielsen
SSI Freediving Instructor

Lars je náš instruktor freedivingu původem z Dánska, který žije v Praze už od roku 2011 a mluví výborně česky. Má 5+2 dětí a tedy i svatou trpělivost. Dlouho pracoval v managementu a HR, teď se už naplno věnuje freedivingu. Je instruktorem SSI Level 1. Potápí se do hloubek kolem 30 metrů, záchranářské ponory má natrénované do hloubky 20 metrů a ve statice dokáže zadržet dech na 3:15 minut, jen pro vaši představu, co je to za chlapíka.

Mnoho let učil Lars gymnastiku, plavání v oceánu v triatlonovém klubu a věnuje se i plavání s dětmi. Obecně si vodu moc užívá. Neustále rozvíjí svoje dovednosti ve vodě i mimo ní, už roky se věnuje bezpečnému potápění na nádech do hloubky i plavání pod hladinou. Kombinuje svoje zkušenosti z freedivingu i běžného života.

„Jsem díky tomu spokojenější sám se sebou a věřím, že to můžu předávat ostatním,” říká o sobě Lars.

Lars u nás vede kurzy Basic freediving, Level 1, ale také lekce na zkoušku Try freediving a tréninky pro certifikované freedivery.

Lukáš Mužík
SSI Divemaster
Lukáše vždycky lákaly nové zážitky a potápění si ze zvědavosti vyzkoušel poprvé v roce 2018 v Egyptě. Pod hladinou Rudého moře se mu moc líbila rozmanitost života korálových útesů a pak už stačil jen krůček ke zkušebnímu ponoru u nás. Přístrojové potápění ho úplně uchvátilo, tak si rovnou udělal první certifikovaný kurz OWD. 
 
Od té doby si prošel různé specializační programy SSI a vyrazil na spoustu potápěčských výprav do českých lomů i do zahraničí. S partou kamarádů v Divers Direct se potápěl v Německu, Egyptě, na Kanárských ostrovech a ve spoustě lomů v Čechách. Tak se propracoval až ke kurzu Dive Guide, který absolvoval  v sezóně roku 2021. Tvrdí o sobě, že právě potápění mu pomohlo se v životě najít směr, kterým se chce vydat dál. 
 
Pod vodou miluje a vyhledává vraky, oblíbil si potápění v noci a obdivuje jeskynní potápěče. Na Lukáše můžete narazit na českých a německých lomech, kde vám moc rád pomůže, poradí či vás zkušeně provede ponorem. V potápěčské jámě vás možná přivítá na zkušebním ponoru, nebo na opáčku, pokud si chcete osvěžit či zdokonalit své potápěčské dovednosti. Lukáš je prostě nadšenec a důkaz toho, že pokud chce člověk v životě něčeho dosáhnout, či něco překonat, stačí se zakousnout a jít si za svými sny.
Referral Diver