fbpx

The largest diving centre in the Czech Republic

We are the largest SSI diving centre in the Czech Republic. Mainly thanks to our diverse range of goods, services, events and full service for diving beginners and diving instructors. 
Divers Direct was founded by owners Petr and Kačka in 2003 and since then we have only grown and expanded our range of goods, services, trips and other essentials for all divers.

Shop

For many years we have been selling equipment for diving, freediving, snorkelling, swimming or mermaiding. We have the insight and advice. 

“Diversity is important to us. We offer goods from different manufacturers and brands and we don’t focus on just one supplier. We want to give customers choice and find the gear for them and their needs.”

– Katka, Divers shops management

Diving School

Our diving courses for complete beginners are taught by our entire team of instructors and we are able to meet a wide variety of requirements.

“Diving has to be fun for the students. We are a modern diving school with an individual approach. We teach courses for beginners, but we are also the only one in the country to open courses for future SSI instructors.”

– Adam, Divers school management

Services and tours

Service, rental and organization of trips in the Czech Republic and abroad complement everything that divers can look for and need at their center.

“We’re just getting started with the course or buying equipment. You can join us for a weekend trip, a week-long trip or even a lecture on diving. We even have our own catamaran in the Mediterranean and the Canary Islands.”

– Petr, CEO Divers Direct

Our team

Meet our team-members. Reach out to info@divers.cz to find out who is English-friendly among our staff 🙂

Petr Vonka
jednatel

petr@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
krizové a nouzové situace
velkoobchodní zakázky

Kateřina Vonková
jednatel

katka@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
informace o objednávkách
poradenství ohledně výběru

Daniela Batelková
obchod

obchod@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
informace o stavu objednávek
poradenství a skladová dostupnost produktů

Adam Švancar
vedoucí potápěčské školy, marketing

adam@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
možnosti spolupráce, reklama
teambuildingy & firemní akce
profesionální potápěčské kurzy

Nikola Hlavatá
potápěčské kurzy & služby

niky@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
zájemce o kurzy a akce
informace o potápěčské jámě
cestování & katamarán Valhalla

Pavel Kopecký
potápěčská škola

pavel@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
informace o zkušebních ponorech
zapůjčení potápěčského vybavení

Jakub Sláma
back office manager

kuba@divers.cz

Kontakt vhodný pro:
fakturace a platby
marketplace objednávky

Our professionals

Meet our diving professionals.

Adam Švancar
SSI Instructor Trainer #82884

Adam vede potápěčskou školu Divers Direct a jako SSI Instructor Trainer se zaměřuje na výcvik divemasterů a instruktorů. Stará se o kvalitu výuky a rozvoj školy Divers Direct.

Adam začal svou profesionální kariéru v roce 2009 v českých vodách jako PADI Divemaster a později Instruktor (Master Scuba Diver Trainer). V letech 2010 – 2011 pak působil také na potápěčské základně Lighthouse v egyptském Dahabu.

V Čechách se zaměřuje zejména na kandidáty na profesionální potápěče a vede kurz Instructor Training Course včetně přípravy na Instructor Evaluation. Se stávajícími instruktory pracuje na jejich dalším vzdělávání, specializačních kurzech a profesionálních updatech. Kromě toho s nadšením vyučuje kurzy Enriched Air Nitrox a Science of Diving.

Kromě výuky se ve volném čase rád potápí k vrakům, zajímají ho jeskyně a potápění pod ledem.

Kompletní přehled kurzů, které Adam učí si můžete přečíst zde: https://my.divessi.com/pro/82884

Zdeněk Hadaš
SSI Open Water Instructor #101839

Podvodní svět ho fascinoval už od chvíle, kdy se jako malý poprvé podívall k moři. Okamžitě se stal vášnivým „šnorchlařem“ ve slané vodě, v lomech, v pískovnách, ale k radosti mu stačil i obyčejný bazén. V roce 2003 si zkusil svůj první ponor s přístrojem v lomu Výkleky na Moravě, kde následně dokončil i základní kurz OWD. Brzy následoval kurz CMAS P** a první potápěčský výlet do Dahabu. Tam spatřil vrak lodi Thistlegorm a bylo rozhodnuto.

Přístrojové potápění se pro něj stalo celoživotní vášní a koníčkem a snaží se v něm neustále zdokonalovat. Nejvíce ho pod vodou lákají vraky a jeskyně a jako milovník českých vod si rád užije krásnou viditelnost pod ledem. Jak s oblibou říká „i ten nejhořší ponor je lepší než den bez potápění“.

Jako potápěčský profesionál pracuje v Divers od roku 2020 a potkat se s ním můžete na různých potápěčských kurzech, ale i na tréninku, zkušebním ponoru nebo kurzu šnorchlování či potápěčské únikovce. Na akcích Divers bývá pravidelným účastníkem a rád s vámi pokecá o čemkoli ze světa potápění. 
Pepíno Sladký
SSI Open Water Instructor #103570

S potápěním začal rekreačně v roce 2014 a ten podvodní svět si zamiloval - jedinečný klid, stav beztíže a neskutečnou faunu i flóru. Později nakoukl do vraku a od té doby do nich chce nakukovat pořád. V roce 2018 si uvědomil, že bych chtěl tenhle svět zpřístupnit všem a pustil se na profesionální dráhu potápění.

Je kovaný v potápění ve studené vodě, nízké viditelnosti a vracích. Baví ho taky studovat vodní ekosystém, proto učí kurzy jako Marine Ecology.

Pepína můžete potkat na jámě na zkušebních ponorech nebo refesh lekcích a nenechá si ujít ani žádnou potápěčskou akci na lomech. Tam vám rád pomůže a poradí na souši a bude vám dělat i průvodce pod vodou, nebo asistovat u vašeho kurzu.

Láďa Širl
SSI Open Water Instructor #106825

Láďa se k potápění dostal v naději, že to bude levnější koníček, než parašutismus, který do té doby provozoval. První kurz absolvoval u IANTD v roce 2009 a několik let se potápění věnoval jen sporadicky. V roce 2015 přešel k SSI a začal rozšiřovat své zkušenosti a znalosti, zkrátka se pustil do potápění naplno. 

Miluje klid pod vodou a krásný pocit beztíže, také je závislý na adrenalinu. Rád se potápí v různorodých lokalitách, od lomů a jezer po moře a jeskyně. Nejlepší potápění pro něj je v zimě a v chladné vodě, protože je čistá a je tam málo potápěčů. Jeskyně a doly ho nadchly svou jedinečností a rozmanitostí, proto se snaží objevovat a navštěvovat nová místa. U jeskyní je úžasné být na místě, kde nikdy nesvítí slunce a kde se člověk neocitl tisíce let.

V roce 2018 se stal instruktorem potápění a na svém růstu dále pracuje.

Tomáš Klaput
SSI Open Instructor #108988
Už při prvním šnorchlování v dětství Tomáš zjistil, že svět pod vodou ho fasinuje a dokáže na něj koukat hodiny a hodiny. Po prvním "ponoru na zkoušku" v Egyptě bylo definitivně rozhodnuto. Okamžitě se přihlásil do OWD kurzu, pak první safari a už to jelo. Aktivně se potápí od roku 2013 a snaží se stále zdokonalovat, posouvat dál a jít za svými sny - například vraky letadel v okolí ostrova Vis v Chorvatsku. Má rád zatopené lomy, vraky, ponory do hloubek rakouských jezer, ale i teplou vodu Rudého moře s bohatým podvodním životem.
 
V týmu Divers patří mezi nováčky, ale profesionálním instruktorem je od roku 2018. Určitě vám rád poradí s jakoukoli vaší otázkou, prosbou i osobním rozvojem v podobě dalšího kurzu. Nebojte se na něj obrátit.
 
"Nikdy bych si nemohl tak plně a svobodně užívat potápění, nebýt velké podpory mé rodiny, zejména mé ženy. Patří jí mé obrovské poděkování!", doplňuje Tomáš a těší se potápění s vámi.
Vašek Stejskal
SSI Open Water Instructor #111275
Vašek je vášnivý potápěč, který objevuje tajemství pod hladinou od roku 2022. Voda ho fascinuje a přitahuje jako magnet, a když se potápí, cítí se jako doma.
 
Vašek si potápění užívá naplno a má rád všechny aspekty této činnosti. Jeho zájem je však především zaměřen na neprobádané lokality, kde se může vydat na dobrodružnou cestu za poznáním. Zajímají ho také živočišné druhy, které může spatřit v jejich přirozeném prostředí, v neposlední řaďe mu učarovalo hloubkové potápění. 
 
Pro Vaška je potápění nejen zábava, ale také způsob, jak se uvolnit od stresu. Jeho láska k vodě ho motivuje k tomu, aby se neustále zdokonaloval a objevoval nové možnosti.
 
Pokud se cítíte unaveni z každodenního života a hledáte novou výzvu, může potápění být tím správným způsobem, jak získat novou energii a inspiraci. A pokud máte štěstí, můžete potkat i takového nadšence, jako je Vašek, který vám ukáže, jak krásný svět se skrývá pod hladinou.
David Baťa
SSI Open Water Instructor #110857

David ochutnal první ponor v roce 2017 v Egyptě. Na jaře 2020 zkusil základní kurz, zkusil a už nepovolil. Sotva jednu specializaci dokončil, hned plynule navázal na další. Tak ho potápění učarovalo, a tak se mu vrylo pod kůži, že pokračuje ve svém výcviku a sbírání zkušeností. Jelikož rád mentoruje a vede lidi, tak jsou pro něj profesionální kurzy jasnou volbou, aby mohl své znalosti předávat dále a sdílet i s ostatními radost z potápění a zážitků s nimi spojených.

Davida můžete potkat nejen na Českých lomech celoročně během víkendů, ale také na zahraničních dobrodružstvích. V poslední době ho učarovala podvodní fotografie, a tak ho téměř při každém ponoru najdete s foťákem a dvěma tykadly – fotosvětly. Na lomech ho baví atrakce a jejich hledání. V zahraničí vraky a bohatá flóra (neustále hledá Nema :-D)

Dle jeho slov: „Jen díky potápění jsem našel rovnováhu v pracovním životě. Není nic krásnějšího, než si jít vyčistit hlavu od pracovních povinností a shonu pod vodu. Vždy se vynořím jako nový člověk, a ještě jako bonus jsem s bandou skvělých lidí, což rozhodně potápěčská komunita kolem Divers je. Potápění už není jen koníčkem, ale životem“.

 „Vzhůru dolů“

Tomáš Rudiš
SSI Open Water Instructor Padawan

Tomovi změnila život přítelkyně, která ho přivedla k potápění v roce 2017. Podmořský svět mu natolik učaroval, že spolu dál pokračovali v kurzech potápění nejprve u výcvikového systému PADI až po úroveň Divemaster a nyní dál studují a pokračují u SSI. Cestují a potápějí se v teplých vodách a zkušenosti mají z Indonésie, Malediv, Sri Lanky, Egypta, Kanárských ostrovů. Vyzkoušeli také driftovat v řece Una v Bosně.

Tom miluje podvodní dobrodružství se žraloky, mantami, želvami, ale i rád vpluje do vraku lodí a do jeskyní. Ale jak říká, i noční podvodní život má obrovské kouzlo, které je plné tajemna a překvapení. Ekologie podmořského světa je pro něj na prvním místě.

V Divers má na starosti zkušební ponory pro dospělé i děti a také únikové hry. Poprvé v životě dělá to co ho baví a naplňuje. Je velmi upovídaný a jediné místo, kde mlčí je pod vodou a tam jak říká přítelkyně má opravdu klid.

Lili Růžičková
SSI Assistant Instructor Padawan

Lili se začala potápět v roce 2011, ale opravdovou lásku k potápění našla až později, kdy se v ní probudila touha zachraňovat podmořský svět. Potápět se začala nejprve u PADI a nyní dál studuje a pokračuje u výcvikového systému SSI.

Cestuje a potápí se v teplých vodách. Zkušenosti má z Indonésie, Malediv, Srí Lanky, Bora Bora, Egypta, Kanárských ostrovů. Lili miluje žraloky, manty, želvy, které nejraději natáčí a fotí. Ekologie podmořského světa je na prvním místě. Pravidelně jezdí čistit pláže od plastů.

V Divers má na starosti zkušební ponory pro dospělé i děti, refresh i únikové hry.

Lars Nielsen
SSI Freediving Instructor

Lars je náš instruktor freedivingu původem z Dánska, který žije v Praze už od roku 2011 a mluví výborně česky. Má 5+2 dětí a tedy i svatou trpělivost. Dlouho pracoval v managementu a HR, teď se už naplno věnuje freedivingu. Je instruktorem SSI Level 1. Potápí se do hloubek kolem 30 metrů, záchranářské ponory má natrénované do hloubky 20 metrů a ve statice dokáže zadržet dech na 3:15 minut, jen pro vaši představu, co je to za chlapíka.

Mnoho let učil Lars gymnastiku, plavání v oceánu v triatlonovém klubu a věnuje se i plavání s dětmi. Obecně si vodu moc užívá. Neustále rozvíjí svoje dovednosti ve vodě i mimo ní, už roky se věnuje bezpečnému potápění na nádech do hloubky i plavání pod hladinou. Kombinuje svoje zkušenosti z freedivingu i běžného života.

„Jsem díky tomu spokojenější sám se sebou a věřím, že to můžu předávat ostatním,” říká o sobě Lars.

Lars u nás vede kurzy Basic freediving, Level 1, ale také lekce na zkoušku Try freediving a tréninky pro certifikované freedivery.

Pavel Kopecký
SSI Divemaster

Pavel začal v roce 2020 pracovat u Divers Direct jako prodavač v našem druhém krámku v Čestlicích, kde o víkendu pomáhal s prodejem zboží. Časem ale začal zjišťovat, že se u Divers Direct může uplatnit i jinak než v malém krámku v Čestlicích, a proto v roce 2022 nastoupil do kurzu OWD. Kurz probíhal na Kanárských ostrovech ve Španělsku, kde kurz úspěšně dokončil.

Poté se vrátil zpět do Česka, kde ho čekala úžasná novinka. Na hlavní prodejně v Dejvicích hledají zkušené prodavače. Pavel neváhal a zašel se zeptat, zdali by se nemohl uplatnit jako prodavač zboží ve velkém obchodě. A Pavlovi se povedlo přejít z malého, ale útulného rybníku do velkého jezera plného vybavení k potápění. Během té doby se podíval na české lomy a zjistil, že mají rád i krásy českých vod. Čas plynul a naše potápěčská škola rostla a proto jednoho dne Pavel (BAMBI) přestoupil z prodeje potápěčské techniky do potápěčské školy.

Hlavním úkolem bylo provozovat půjčovnu, ale také se musel naučit spoustu nových věcí, jako například údržba potápěčského vybavení. Během jeho působení Pavel absolvoval mnoho ponorů jak v českých lomech, tak i v Egyptě při výletě do potápěčské mekky Dahab, kde proběhl zatím jeho nejúžasnější ponor a také nejhlubší na lokalitě Blue Hole. Během těchto ponorů absolvoval také mnoho specializací a nyní se zdokonaluje jako profesionální Dive Guide.

Niky Hlavatá
SSI Divemaster

Už od dětství na každé dovolené strávila 90 % času pod vodou. Ke štěstí jí stačilo se jen zanořit na nádech a vylovit si malou mušli pro radost. Čas plynul dál a Niky to stačit přestalo. K potápění jí přivedl táta v roce 2016, a začala tak její potápěčská dobrodružství. V roce 2017 pokročila v rozšíření jejích specializací o AOWD a od té doby se posouvá dál a dál. Aby se cítila pod vodou komfortně a v bezpečí za každé situace, se její balíček rozšířil o Diver Stress and Rescue s první pomocí a v roce 2023 úspěšně vstoupila mezi potápěčské profesionály jako divemaster.

Aby si potápěčskou sezónu prodloužila, vydala se i cestou potápění v suchém obleku. Ráda objevuje všechny typy vod a jejím největším lákadlem jsou momentálně studené vody na severu.

Velký zájmem má ve focení makro fotek pod vodou a sbírání odpadků, které do moří a oceánů nepatří. Ráda se baví s lidmi o ekologii a vysvětluje proč je tak důležité neničit mořské prostředí, které nám příroda dala a které je tak důležité pro naše bytí na této planetě.

„Potápění je moje vášeň, nic nemiluji víc než být pod vodou a cítit se naprosto svobodná a splývat s vodním ekosystémem. Potápění mi dává každodenní smysl a touhu chtít víc“, dodává.

Lukáš Mužík
SSI Divemaster
Lukáše vždycky lákaly nové zážitky a potápění si ze zvědavosti vyzkoušel poprvé v roce 2018 v Egyptě. Pod hladinou Rudého moře se mu moc líbila rozmanitost života korálových útesů a pak už stačil jen krůček ke zkušebnímu ponoru u nás. Přístrojové potápění ho úplně uchvátilo, tak si rovnou udělal první certifikovaný kurz OWD. 
 
Od té doby si prošel různé specializační programy SSI a vyrazil na spoustu potápěčských výprav do českých lomů i do zahraničí. S partou kamarádů v Divers Direct se potápěl v Německu, Egyptě, na Kanárských ostrovech a ve spoustě lomů v Čechách. Tak se propracoval až ke kurzu Dive Guide, který absolvoval  v sezóně roku 2021. Tvrdí o sobě, že právě potápění mu pomohlo se v životě najít směr, kterým se chce vydat dál. 
 
Pod vodou miluje a vyhledává vraky, oblíbil si potápění v noci a obdivuje jeskynní potápěče. Na Lukáše můžete narazit na českých a německých lomech, kde vám moc rád pomůže, poradí či vás zkušeně provede ponorem. V potápěčské jámě vás možná přivítá na zkušebním ponoru, nebo na opáčku, pokud si chcete osvěžit či zdokonalit své potápěčské dovednosti. Lukáš je prostě nadšenec a důkaz toho, že pokud chce člověk v životě něčeho dosáhnout, či něco překonat, stačí se zakousnout a jít si za svými sny.
Tomáš Novák
SSI Open Water Instructor #103585

Tomáš se potápí od roku 2008. Začal kurzem OWD v Chorvatsku, víceméně náhodnou shodou okolností, ale podmořský svět mu tak učaroval, že v krátkém sledu navázal dalšími certifikacemi a v roce 2011 se stal divemasterem PADI.

Nastalo období potápění pro radost, oblíbil si teplá moře, ryby i vraky. Na firemním katamaránu Valhalla spolu s kamarády prozkoumával vraky jižního pobřeží Francie, krásy Kanárských ostrovů nebo také středomořské klima na Maltě.

Členem profesionálního týmu Divers se stal v roce 2022 ukončením instruktorského kurzu SSI. Profesí pilot dopravních letadel se Tomáš v rámci svého volného času věnuje ponorům na zkoušku pro veřejnost na jámě v Čestlicích a individuálním kurzům OWD.

Renda Hora
Divemaster Padawan
Renda je nadšený potápěč s bohatými zkušenostmi z moří, oceánů i českých lomů, ale také z rakouských nebo švýcarských jezer. Tyto různorodé prostředí mu poskytují jedinečné perspektivy a dovednosti, které nadšeně sdílí s ostatními potápěči. 
 
Rád se vždy s úsměvem věnuje pomoci začátečníkům v jejich potápěčské cestě, sdílí s nimi své znalosti a zkušenosti, aby se i oni mohli ponořit do fascinujícího světa pod hladinou. Jeho oddanost potápění je spojena s touhou objevovat nové mořské území a sdílet svou lásku k oceánu s ostatními.
 
Rendovo propojení s vodními prostředími z různých koutů světa mu umožňuje přinášet unikátní pohledy a poznatky do potápěčské komunity, ať už je to v místním lomu nebo na exotickém korálovém útesu.
 
Jeho nekonečná touha poznávat nové druhy mořských tvorů a objevovat podmořské lokality ho neustále žene k cestování po celém světě. 
 
S jeho nezdolnou cestovatelskou duší se často vydává na různé končiny světa, aby objevil nové potápěčské lokality a prozkoumal jejich podmořské království. S každou novou zkušeností se rozšiřuje jeho paleta potápěčských dovedností a technik, které ochotně předává ostatním nadšencům. 
 
Renda se vždy s nadšením ponoří do nových dovedností a technik potápění, aby se neustále zdokonaloval a posouval své hranice.