fbpx

Předvánoční setkání potápěčů & zájemců o potápění

Předvánoční setkání potápěčů v Městské knihovně se pomalu stává tradicí, ve které rozhodně hodláme pokračovat. Letos se sejdeme v pátek 1. prosince v 19 hodin a užijeme si pohodový večer mezi svými. Vzácným hostem večera bude MUDr. Miloš Sázel, CSc., který bude, jako odborník zabývající se zdravím potápěčů, připravený odhalit něco ze zdravotnického pohledu na potápění, ale taky zodpovědět vaše tematické otázky. Po krátkém vstupu ze světa Divers Direct bude následovat projekce filmu Odysea ze života slavného průkopníka potápění Jacqua Yves-Cousteaua. A letos přidáme ještě afterparty, kde to všechno pěkně osobně probereme.

kdy: pátek 1. prosince od 19 hodin

kde: Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1

vstupné: zdarma s ploutvičkou Divers Direct / ostatní 60 Kč

Počet míst je omezený, doporučujeme si místa rezervovat (na e-mailu adela@divers.cz) nebo zakoupit lístky v předprodeji. (Předprodej vstupenek naleznete ZDE.)

Program:

Co medicína ví a kolik toho ještě neví

Povídání MUDr. Miloše Sázela, CSc. na téma zdraví v potápění. Kde má medicína ještě mezery, co se už o potápění ze zdravotního hlediska ví bezpečně. Jak školí zdravotníky, kteří zabezpečují potápěče. Zeptejte se lékaře, který se potápěním zabývá, na témata, která vás zajímají. Otázky můžete psát i předem na e-mail adela@divers.cz.

Miloš Sázel je sám potápěč, lékař (dříve vedoucí) oddělení bezpečnosti letů Ústavu leteského zdravotnictví, je Českou lékařskou komorou licencován pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru hyperbarická a letecká a potápěčská medicína. Vykonává specializované práce v letecké fyziologii, potápěčské medicíně a organizuje léčbu hyperbarickou oxygenoterapií nemocných. Jeho odborné publikace byly zaměřeny na prostorovou orientaci letce, vestibulární fyziologii, výcvik v podtlaku a léčbu přetlakovým kyslíkem. Je členem výzkumné skupiny NATO pro hyperbarickou oxygenoterapii.

Divers Direct: Novinky v českém potápěčském světě

Co se letos urodilo nového mezi potápěči, co nového se děje v klubu Divers Direct a jak se do něj jednoduše zapojit. Proč vyrazit na dovolenou s Potápěčskými výlety, o katamaránu Valhalla a potápění na Kapverdách. A minimálně jedno velké překvapení večera k tomu.

Projekce filmu: Odysea

Rok 1948. Kapitán Jacques-Yves Cousteau si díky vynálezu akvalungu může pořídit vysněnou vilu u Středozemního moře. Své syny Philippa a Jeana-Michela zasvěcuje do tajů potápění a zázračného světa ticha. Zdánlivé idylické rodinné soužití naruší Jacquesova touha po dobrodružství a dobývání nesmírného prostoru pod vodní hladinou. Pro ni je ochoten obětovat vše. I vztah s citlivým Philippem. Roky poté spojuje oba muže láska k oceánům. Otec je však touží dobývat, syn chránit.

Potápěčská afterparty

Po skončení projekce se přesuneme neformálnějšího prostředí a důkladně probereme všechno, co vás bude zajímat. Jméno podniku, který nás bude mít tu čest hostit, upřesníme s dostatečným předstihem.